O mně

Učím ženy, jak tvořit jednoduše, prakticky a z běžně dostupných materiálů.

Jitka Rakušanová

S ručním tvořením jsem intenzivně začala v roce 2007 výrobou vlastní bižuterie různými technikami. Byl to můj způsob odreagování se od každodenních povinností.

Období tvoření pro sebe vystřídal čas tvoření pro mé nejbližší tvořením papírových přání a obrázků, které bylo zároveň originálním dárkem tvořeným s láskou a pro radost svou a obdarovaných. Tím vzniklo i moje motto:

„Tvořím od srdce k srdci“

Tvoření mě bavilo čím dál víc a tak jsem tvořila různými technikami, různé bytové dekorace ale nejraději se vracím k tvorbě z papíru. Je to nejdostupnější materiál a zvládne i prostorové tvoření.

V roce 2014 jsem začala vést své vlastní kurzy ručního tvoření převážně z papíru. 3 roky jsem pracovala jako výtvarnice v papírnictví, kde jsem kromě tvorby inspirativních výrobků a výloh vedla workshopy a kurzy tvoření pro učitelky.

Tvořím jednoduše, praktické věci, které využiji pro sebe, své blízké nebo ve svém domově. Tvořím z běžně dostupných materiálů bez nutnosti nákupu speciálních pomůcek. Snažím se využít věci, které mám kolem sebe. Při tvorbě venkovních dekorací ráda recykluji a využívám darů přírody.

Nejhodnotnějším dárkem pro mé blízké je čas, který jim věnuji třeba skrze vlastnoručně vyrobený dárek. Při tvoření myslím na daného člověka, co má rád, co se mu líbí a co by mu udělalo radost, proto je každý dárek originální. Ráda používám detaily, které hotovému výrobku dodají šmrnc.

Mými kurzy a workshopy ručního tvoření

prošlo již 473 žen.


Přidat se do skupiny na FB zde.

Video návody na YouTube zde.