Tvoříme s podzimem

Podzimní krajina je nádherně barevná a procházka v tomto období je pastvou pro oči i pro duši. Je sice chladno, ale barevné hrátky podzimu nám to vynahradí. Byla by škoda nevyužít těchto krásných chvil než přijde zima.

krajina

Podzim není jen o barvách, ale i o přírodních materiálech, které jsou skvělé ke tvoření.

Z javorového listí se dají vykouzlit nádherné růžičky. Výhodou je, že jsou krásné i když uschnout. Taková dekorace Vám drží i několik let.

 

ruze-zlute

Růžičky z javorového listí můžete využít jako samostatnou kytičku do vázy či košíku nebo k doplnění výzdoby na okenní dekorace.

kosik

Jednoduše a rychle vytvoříte i podzimní věnec na dušičky.

 

venec-z-ruzi

Z větví kroucené vrby vytvoříte základ věnce, doplníte větvičkou šípků, kaštany, růžemi z javorového listí a dekorace na dveře je hotová. Pomocí mašle a ptáčka z filcu můžete věnec doladit do různých barevevných odstínů.

 

venec-s-ptackem

 

Tvořit se dá z různých plodů, které nám příroda nabízí. Pokud máte poblíž strom jedlého kaštanu můžete si vyrobit ježka.

 

jezek

 

Šišky jsou zase vhodné jako doplněk do různých dekorací nebo ke tvorbě zvířátek. Stačí trošku filcu a sovičky jsou na světe.

 

sovy

Video návody na jednoduché tvoření najdete na webu v záložce videa.

 

A z jakých darů přírody nejraději tvoříte vy? Podělte se s ostatními v kometářích.

 

Přeji Vám krásný a tvořivý podzim

 

 

 

 

Jitka Rakušanová
Mou vášní je ruční tvoření. Již několik let vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Inspiruji ženy, jak si odpočinout tvořením jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů. Moje motto je: „Tvořím od srdce k srdci“. O mé cestě od nestíhání až k plnění snů si přečtěte zde>>
Komentáře
  • SMS už není IN, buďte jedineční!

    Odhalte 5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT vyrábět vlastnoruční papírové přání s fotonávodem jak na to.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky