Vylézám z ulity aneb proč píšu blog?

Byla jsem šedá myš. Chodila s hlavou svěšenou, většinu času se mračila a byla nespokojená. Stále jsem nestíhala a neměla moc času, na to co bych chtěla dělat. Šla s davem a držela se pravidla hlavně nevybočovat. Hlavu jsem měla plnou negativních myšlenek a přesvědčení, že život je přece boj. A tak jsem bojovala, až jsem padla vyčerpáním. Dnes se tomu říká „osobní vyhoření“.

Myši v davu

Až moje tělo padlo, tak moje srdce pochopilo, že takhle teda ne.

Rozum namítal a bál se změny. Vždyť změna přece bolí.

Na svojí cestě jsem udělala spoustu chyb, ale taky jsem se hodně naučila a pochopila. Přišlo obrovské množství AHA momentů, které se skládají a zapadají do sebe jako puzzle. Přicházejí myšlenky, které mi pomáhají pochopit souvislosti a nejen mně. Začala jsem si proto psát svoje myšlenky. A čím víc si je píšu, tím víc mi jich přichází.

Protože moje zkušenosti pomáhají i ostatním lidem, rozhodla jsem se začít psát vlastní blog.

I když je tento blog o tvořivosti má můj osobní rozvoj i tady své pevné místo. Vždyť jen díky němu může dnes mnohem více dělat to, co mě baví – tvořit.
Moje „relaxační činností“ je tvoření. A dlouhou dobu jsem brala za tvoření jen ruční výrobu výrobků. Ale dnes vnímám a vím, že tvořit se dá mnoha způsoby. Tvoření není jen o věcech. Tvoříme si vlastní život, tím co prožíváme. Nemusíme být oběť. Každý můžeme být tvůrcem.

Důležité je, že to tvoření vychází z vlastního já, které už nechce jít s davem a má chuť se projevit navenek.

Myš mimo dav

Jednoho dne jsem překonala sama sebe a poslala svoje myšlenky, člověku, který mi pomohl na mojí osobní cestě. Cítila jsem, že potřebuji sdílet svoje myšlenky. Přišla mi úžasná reakce mimo jiné se slovy „ Víš, že máš dar slova?“

Uvědomila jsem si, že jsou v mém životě dny, kdy dokážu psát srdcem.

A tak vylézám ven, ze svojí ulity.

 

Srdce mi buší, mám strach, co se bude dít, až kliknu na tlačítko „odeslat“. Bojím se, a přesto jdu do toho. Protože příběhy lidí, kteří byli tam, kde kdysi já a dnes jsou mnohem dál, mě inspirovali k tomu, abych vykročila. A kdyby to inspirovalo třeba jen jednoho člověka, tak to určitě stojí za to.

Další inspirací pro Vás může být i právě připravovaný e-book SMS už není IN, buďte jedineční! Aneb 5 důvodů proč vyrobit papírové přání + foto návod jak na to.

Jitka Rakušanová
Mou vášní je ruční tvoření. Již několik let vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Inspiruji ženy, jak si odpočinout tvořením jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů. Moje motto je: „Tvořím od srdce k srdci“. O mé cestě od nestíhání až k plnění snů si přečtěte zde>>
Komentáře
  • SMS už není IN, buďte jedineční!

    Odhalte 5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT vyrábět vlastnoruční papírové přání s fotonávodem jak na to.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky