Novoroční předsevzetí jinak!

Mnoho lidí na přelomu roku přemýšlí nad novoročním předsevzetím. Jestli si ho vůbec dát nebo to rovnou vzdát, protože to většinou nefunguje.
Ještě před pár lety jsme taky každoročně přemýšlela, jaký bič si na sebe ušiju v podobě novoročního předsevzetí. Vždy to bylo něco těžkého, co se mi nepodařilo zvládnout během roku. Ano, taky jsem chtěla zhubnout, víc sportovat, zdravě jíst, naučit se cizí jazyk,…

Proč to nefunguje?

I přesto, že jsem v lednu začala, tak jsem moc dlouho nevydržela! A to díky tomu, že jsem si dala příliš vysoký cíl, jehož splnění vyžadovalo mnoho úsilí a neustálého přemlouvání, abych do toho šla znovu a znovu. Začátek jsem totiž většinou přepálila, změna byla příliš radikální a náročná. Takže místo nějakého výsledku přišlo brzy vyčerpání a nechuť pokračovat dál.

Nadbytečná kila přibíráme postupně i několik měsíců, ale zhubnout chceme během pár týdnů! Jsme netrpělivý, a když není výsledek okamžitý, většinou nevydržíme.

Jde to i jinak!

IMG_7033
V loňském roce jsem se účastnila jednoho společného setkání, kde jsem dostala dřevěnou rybku a měla říct 3 věci, které chci posunout dál v dalším roce. A jen co jsem přání vyslovila, měla jsem potřebu si svá přání napsat, abych na to nezapomněla. Díky tomu přišel nápad a způsob jak dělat novoroční přání jinak!

Zlatá rybka

IMG_6917

Vyrobila jsem si papírovou rybku, která uvnitř svého těla skrývá prostor pro napsání přání. Rybku nosím ve své kabelce. Když přijde chvilka nerozhodnosti, vezmu si svou rybku a ona mi připomene, co je pro mě důležité a jakým směrem chci jít.

Chce to i něco navíc!

Jen to však samo o sobě nestačí, to dá rozum! 🙂 Aby přání fungovala je potřeba udělat ještě druhý krok, bez kterého nefungují žádná předsevzetí! Napsat si jednotlivé malé kroky, které mě k tomu dovedou. A dalším krokem je nezůstat jen u přání ale začít to dělat!
Je potřeba udělat první krok a pak další… a jít tak štěstí naproti.

IMG_6958

Aby se něco změnilo, je potřeba začít dělat věci jinak!

Jitka Rakušanová
Mou vášní je ruční tvoření. Již několik let vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Inspiruji ženy, jak si odpočinout tvořením jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů. Moje motto je: „Tvořím od srdce k srdci“. O mé cestě od nestíhání až k plnění snů si přečtěte zde>>
Komentáře
  • SMS už není IN, buďte jedineční!

    Odhalte 5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT vyrábět vlastnoruční papírové přání s fotonávodem jak na to.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky