Jmenuji se Jitka Rakušanová a mou  velkou vášní je ruční tvoření.

Od roku 2007  vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Učím ženy jak tvořit jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů.

Moje motto: Tvořím od srdce k srdci

Tvořit jsem se učila sama už od dob dospívání. Šila jsem, vyšívala, vytvářela vlastní bytové dekorace a zkoušela různé techniky tvoření a objevovala, co mě nejvíce baví.

V období nástupu do práce a následné mateřské jsem tvoření odsunula do pozadí, protože vždy bylo něco důležitějšího na práci. Své potřeby i záliby jsem odsouvala až na pak.

Musel přijít zdravotní kolaps, abych si uvědomila, že je potřeba sebe dávat na první místo a mít čas i na odpočinek.

Od roku 2007 se stalo tvoření mým způsobem odpočinku bez pocitu viny. Tvořila jsem pro radost svou i svých blízkých. Vyráběla bižuterii, papírové přání pro své blízké, vytvářila originální bytové dekorace a doplňky, tvořila s dětmi i pro děti. Vzdělávala se v různých technikách tvoření.

Díky touze spojit ženy se stejně tvořivou vášní jsem v roce 2014 vytvořila a vedla vlastní celoroční kurz tvoření pro ženy v mém bydlišti.

Od roku 2015 inspiruji ženy jak si odpočinout tvořením, jednoduše s radostí a z běžně dostupných materilů na svém webu díky článkům, ebookům a video návodům.

Inspirovat se můžete i Vy!

Stáhněte si ZDARMA ebook "SMS už není IN, buďte jedineční" a objevte 5 důvodů proč začít vyrábět papírové přání a hned se to i naučte díky foto postupu krok za krokem.

V současné době pracuji jako výtvarnice kreativního centra jednoho papírnictví. Denně inspiruji ženy ke tvořivosti, učím je různorodé tvořivé techniky, pomáhám s výběrem materiálu i samotným zpracování tvořivého projektu. Vytvářím inspirativní výlohy na různá témata s ohledem na roční období. Tvořím, organizuji a vedu kreativní semináře či workshopy.

 

 

 

Mám ráda:

západ slunce, moře, smích, růžovou a fialovou barvu, jahody, šlehačku a pozitivní lidi