Daruj sladkou kytici!

Sladká kytice celá

Taky si někdy lámete hlavu, co dát za dárek k narozeninám?

Já to řešila zrovna nedávno. Byla jsem pozvaná na narozeninovou oslavu a všechny kreativní nápady na dárek mě zrovna opustily. Chodila jsem sem a tam a přemýšlela, co originálního darovat, když neznám osobní vkus obdarovaného?

 

 

 

Vlastnoručně vyrobené přáníčko jsem už samozřejmě měla vyrobené ale ještě něco k tomu. Je to muž, slaví jubileum. Flaška! Jasně flaška ta už byla nachystaná, ale já chtěla ještě přidat něco originálního. Něco od mého srdce.

Blahopřání chrpy

Pak přišel nápad!

Nějaká netradiční bonboniera! No fajn ale to je trochu nudné. Kytka! Ale chlapovi dávat květinu? A pak to přišlo. Mé trénované kreativní myšlenky nezklamaly:

Květina z bonbonů!
Super! Je to neutrální. Hodí se to pro ženu i pro muže. Kvalitní čokoláda neurazí a aranžmá květiny bude originální a vlastnoručně vyrobené od srdce mého s radostí a láskou pro srdce blízké osoby.

Nákup

Kreativního materiálu mám doma spoustu, ale bylo potřeba přece jenom něco koupit.
Zašla jsem do speciální prodejny, kde mají sladkosti, bonboniery v různých originálních provedeních na nějakou slavnostní příležitost. Vyhlédla jsem si čokoládové bonbony samostatně balené ve zlatém obalu a čokoládové tyčinky.

Sladká kytice bonbony

Základ máme a co dál?

Ke květině patří mašle, ozdobná manžeta a celofán aby květina působila plnějším dojmem. To jsem koupila v papírnictví a květinářství. Jak uchytím bonbony, aby držely tvar? Pomohou mi špejle a drátek. To doma mám, takže jdu tvořit.

Ke kompletaci jsem dále potřebovala:
hrubý drát měděné nebo zlatavé barvy, korálky, kousek bílého krepového papíru.
Pomohli mi ještě nůžky, kleště na drátek, tavná pistole a pletací jehlice

Postup

1) Jednotlivé čokoládové bonbony přichytit na špejli pomocí tenkého drátku. Kdybych měla doma potřebné množství hrubšího drátu, vynechala bych ty špejle, protože hrubší drát udrží váhu bonbonu sám o sobě. Drátu jsem však měla málo, tak mi pomohly špejle. Čokoládové tyčinky jsem přichytila ke špejli pomocí tavné pistole a to v ohybu obalu, takže spoj i špejle byly zcela ukryty.

Sladká kytice bonbony na špejli
2) Celofánová výplň aby kytice působila plnějším dojmem. Celofán jsem rozstřihla na čtverce o velikosti cca 30 x 30 cm, rukou chytla za střed, shrnula dohromady a spodní části omotala hrubším drátkem. Potřebovala jsem asi 6 ks.

Sladká kytice celofánový
3) Aby kytice působila víc, jako kytice vyrobila jsem 3 květy z korálků. Barevná kombinace vznikla z barev na obalu bonbonů a čokoládových tyčinek. Tedy zlatá s tmavě hnědou. Pokud doma korálky nemáte a nikdy jste s nimi nepracovali, můžete vyrobit kytici i bez nich 🙂

Sladká kytice korálkový květ

4) Z hrubého zlatavého drátu jsem namotala 3 spirálky. Na oživení kytice. Pomohla mi k tomu hrubší pletací jehlice, kolem které jsem drát omotala a po stažení z jehlice trochu roztáhla. Krátkou spirálku jsem nastavila pomocí špejle.

Sladká kytice spirálky

Rekapitulace

Takže mám nachystáno:
13 ks bonbonů přichycených na špejli, stejně jako 3 ks čokoládových tyčinek
6 ks celofánových pomocníků
3 spirálky z drátu
3 květy z korálků
Špagát nebo stuhu na stažení kytice
Celofánovou dekorační manžetu
Ozdobnou mašli
Bílý krepový papír

5) Poslední krokem bylo aranžování květiny. Začala jsem od středu. Nejdříve dlouhými čokoládovými tyčinkami a k nim postupně přikládala celofánové pomocníky, spirálky, bonbony a ke konci korálkové květy.

Tvar a kompozici si zvolte podle vlastního cítění.
Když jsem byla s tvarem a kompozicí květiny spokojená, vezla jsem si špagát nebo stuhu a pevně svázala květinu, tak aby se mi špejle neposunovaly. Kleštěmi jsem zkrátila drátky a špejle na stejnou délku. Poté vystřihla střed na celofanové manžetě a květinu vsunula do manžety. Manžetu opět přivážu stuhou.

Protože vyčnívající špejle nepůsobí příliš elegantně, použila jsem bílý krepový papír na zamaskování konců květiny. Vystřihla jsem si pás krepového papíru a ten omotala kolem vyčnívajících špejlí a převázala dekorativní mašlí. Konečnou délku krepového papíru jsem zkrátila nůžkami podle potřeby.

Tak a kytice je hotová. A můžeme vyrazit na oslavu!

Sladká kytice celičká      Sladká kytice detail
A co na to oslavenec? Byl překvapen a potěšen netradičním dárkem.
Kytice mu vydrží tak dlouho jak vydrží jeho chuť na sladké překvapení uvnitř!

Tipy na závěr

1. Sladkou kytici můžete vyrobit i z jiných druhů bonbonů. Druh zvolte podle toho, pro koho je kytice určena. Vyrobit ji můžete i dětem nebo s dětmi.

2. Tato kytice je i SKVĚLÝ ZPŮSOB JAK ZABALIT PENÍZE. Přemýšlíte kam ty peníze dát? Skvělým místem jsou spirálky z drátu. Jen je vyrobíte o větším průměru (pomůže Vám např. hrubší kulatý fix). Výška spirálky je stejná jako výška bankovky. Bankovku smotáte do ruličky, vložíte do spirálky a zakomponujete do sladké kytice. A máte originální způsob, jak darovat peníze.

Spirálka

Spirálka s bankovkou

Detail spirálky

Tak co, zkusíte to taky?

Jitka Rakušanová
Mou vášní je ruční tvoření. Již několik let vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Inspiruji ženy, jak si odpočinout tvořením jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů. Moje motto je: „Tvořím od srdce k srdci“. O mé cestě od nestíhání až k plnění snů si přečtěte zde>>
Komentáře
  • SMS už není IN, buďte jedineční!

    Odhalte 5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT vyrábět vlastnoruční papírové přání s fotonávodem jak na to.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky