Andělský rok 2015

Když jsem začínala nový rok 2015 s přáním ať je kreativnější než ten předchozí, netušila jsem, co se stane!

Andělé
Chtěla jsem víc tvořit, chtěla jsem najít práci, která mě bude bavit – což je ruční tvoření.

Všechno jinak

Rok 2015 jsem začala podvrtnutým kotníkem, který jsem se snažila rozchodit a marně přemýšlela, co mi to tělo dává najevo. Vím totiž, že moje tělo vysílá signály v podobě únavy, a když nevnímám, tak pošle nemoc a když neslyším tak udeří mnohem silněji. Já však neslyšela volání po odpočinku a jela dál.Tak udeřilo znovu a to tak razantně, že z toho byla noha v nechodící sádře!

Fotografie2063
Dnes si říkám, že je škoda dohnat se k úrazu, aby člověk dokázal zpomalit a zamyslet se nad sebou.
Ostatní to nazývali nejčastěji smůlou a litovali mě. Já si však uvědomila, že to přišlo z nějakého důvodu a byly to 2 úžasné měsíce!

Proč?

Začala jsem si vážit obyčejných věcí, které jsem považovala za samozřejmost a to je schopnost chodit, běhat, skákat … Donutilo mě to fungovat jinak a víc přemýšlet, co kdy udělám. Protože každý krok navíc byl velmi namáhavý.

Dopředu jsem promýšlela, co potřebuji a jak si cestu co nejvíce zkrátit. Samozřejmě jsem měla i víc času přemýšlet nad životem samotným a přehodnotit priority a naučit se víc si říkat o pomoc druhým lidem.

Taky jsem se naučila, že když CHCI, tak to zvládnu.
A po několika týdnech, jsem dokázala chodit o berlích velmi rychle, téměř mílovými kroky 🙂 O to horší to bylo, když šla sádra dolů a měla nohu rozcvičovat. To bylo to nejtěžší a já pochopila, že fakt musím zpomalit, jinak přijde bolest.

Vnímat tělo

O to víc, jsem si užívala každý bezbolestný krok! Zpomalila jsem svůj krok a začala si užívat i chůzi samotnou. A taky víc vnímat svoje tělo. V tom mi hodně pomohlo objevení kouzla cykličnosti, každé ženy.

Cykličnost jako lék

Ano, je to lék pro mě i každou ženu, když ví, co se s ní děje a proč! Dnes už vím, že se během měsíce 4x proměním a každá proměna má své kouzlo – zesílené schopnosti. V objevování těchto schopností mi velmi pomohla kniha Cyklická žena, kterou přeložila Dana-Sofie Šlancarová, a kterou doporučuji každé ženě! Tato kniha je skvělým dárkem, kdykoliv, nejen o Vánocích.

Stačí si to dovolit!

Uvědomila jsem si, že jsou dny, kdy jsem výkonná a dynamická jako muž a zvládnu toho opravdu hodně! Že jsou i dny kdy mi jde skvěle komunikace s druhými lidmi a jsem ještě víc empatická než v jindy. Je taky období, které miluji ze všech nejvíc, a to kreativní fáze, kdy mám spoustu úžasných nápadů, které ke mně přicházejí snadno, a kreativitu si dokážu skvěle užít. No, a že jsou i dny kdy potřebuji vypnout a zalézt do peřin, být v klidu a tichu, a hlavně si to DOVOLIT, abych měla energii na další měsíc.

Plážovka
Na jaře jsem začala pracovat na svém novém webu www.jitkarakusanova.cz, kde čtete i tento článek. Jsem holka tvořivá, ale vytvořit web je hlavně hodně technická záležitost a IT fakt nejsem. Naštěstí jsem měla skvělou učitelku Stáňu Mrázkovou, která mi v tom pomohla ve své škole Plážového podnikání.

Stala jsem se součástí skvělé třídy a navázala mnoho přátelských vztahů, které trvají stále. Nejvíce děkuji Petře Vymětalové, která pomáhá lidem lépe komunikovat díky FB a Miriam Štolfové, která je skvělá nakopávačka do akce a přiměla mě točit videa. Holky děkuji!

Splněný sen

Každá škola jednou skončí a přijdou prázdniny. Ty letošní prázdniny se staly splněným snem, v který jsem nedoufala, že nakonec opravdu vyjde. Ale stalo se to. Po mnoha letech jsme v létě jeli s rodinou na dovolenou k moři a rovnou na 14 dní!

Obrázek videa - sen1
To byl můj splněný sen!

Moře je moje další láska. Častokrát přemýšlím proč tak moc miluji moře? Baví mě poslouchat šum moře a pozorovat sílu vln, které se tříští o pobřeží,… procházet se po písčité pláži a pozorovat jak moje stopy v písku během chvilky smyje voda,… pozorovat východ slunce nad nekonečným mořem a cítit vůni slaného moře…

 
Miluji moře, možná protože je to pro mě symbol zpomalení, odpočinku a relaxace, kdy člověk není zatížený každodenním kolotočem, starostmi a DOVOLÍ si vypnout a UŽÍVAT!

Po návratu z dovolené jsem řešila jedno zásadní rozhodnutí a to změnu práce. Díky vlastnímu sebe-vzdělávání a hledání sama sebe jsem pochopila, že štěstí musí člověk hledat jen uvnitř sebe! Nikdo jiný mi štěstí nedá.

Proto jsem se rozhodla, že chci dělat práci, která mě opravdu baví. Protože jen pak jsem ochotna překonávat překážky, které přijdou. Místo problémů, přijdou výzvy.

Srdce = pocit

Jsou projekty, které se nepodařilo dotáhnout do úplného konce v termínu, přesto to však není důvod to vzdát. Naopak je to výzva, dokončit to, co se na začátku zdálo nemožné!

Těšit se můžete na knihu UČEBNICE PAPÍROVÉHO PŘÁNÍ, kterou právě dokončuji. Naučíte se tvořit 4 základní techniky + 1 mou vlastní, jak udělat papírové přání krok za krokem. Od základu – výběru materiálu, přes techniky tvoření, až po jejich originální ztvárnění.

Tím to ale neskončilo!

Podzim byl tvořivější ještě o něco více, díky živým kurzům, které jsem organizovala a lektorovala i díky spolupráci na předvánočním e-booku „Dárky od dětí“, jehož jsem byla součástí.

originalni-darky-od-deti-ebook-cover-250-225x203[1]

 

Bylo toho moc a já chtěla stihnout ještě víc.Tak se v listopadu opět ozvaly zdravotní potíže, abych si opět uvědomila, že příliš chvátám a zapomínám sama na sebe! Díky tomu byly ty letošní vánoce úplně jiné a ve všem! Seznam povinností a úkolů jsem hrnula před sebou a řešila věci den po dni, to co hořelo! A i díky tomu jsem se nestihla stresovat nějakými vánocemi 🙂

IMG_20151221_110250

Uklízím průběžně celý rok, takže velký úklid si nechám zase na jaro. Když hřeje sluníčko, tak se okna umývají mnohem snáz a s lepší náladou. Napečené nemám! No a co? Komu to vadí? S dětmi jsme upekly perníčky, které se téměř snědly a že nemáme jiné cukroví? No tak nemáme, svět se kvůli tomu nezboří. I adventní kalendáře jsem letos nestihla vyrobit. Tak jsem vytvořila adventní kalendář, po kterém se netloustne!

A dárky?

IMG_20151221_125604
Jsou Vánoce jen o dárkách? Ne. Jo nějaké dárky budou a i ručně vytvořené, jen to není jen o těch dárcích a velkých nákupech. Důležitější je se sejít se svými blízkými a přáteli, se kterými se sejít chci a užít si společné chvíle odpočinku.
Někdy stačí drobný dárek, třeba i ručně vyrobený a potěší víc.

 
Snažím se dodržovat jednu předvánoční tradici. Každoročně posílám svým blízkým vlastnoručně vyrobené vánoční přání a každý rok jiné, samozřejmě. A tuto tradici jsem dodržela i letos. A co jsem nestihla poslat poštou předám při osobním setkání.

IMG_20151221_175016

Adventní shon jsem nestihla i díky tomu, že přišla příležitost nové – tvořivé práce, kolem které bylo potřeba zařídit spoustu věcí, které se naštěstí povedly. Když člověk chce, zvládne cokoliv!

Na konci roku tedy můžu říct, že můj rok 2015 byl opravdu andělský a tvořivější mnohem více než ten loňský.
Když si uvědomím, co všechno jsem za ten rok zvládla, tak si říkám wau! Je skvělé sepsat si, co člověk zvládl během jednoho roku a pochválit se. Nikdo jiný to za nás neudělá :).

Děkuji za příležitosti.
Děkuji za přízeň všem tvořím ženám a všem, kdo milují tvoření od srdce k srdci.

Těším se na NEJLEPŠÍ nový rok 2016, který bude určitě mnohem více tvořivý než ten letošní a plný kreativních nápadů i projektů!

 
Do nového roku Vám přeji
zdraví a vnímání vlastního těla,
pohodu a radost ve svém srdci,
kreativitu a mnoho nápadů, v jakékoliv oblasti,
hojnost a důvěru v sebe,
splnění Vašich přání a rok 2016 ať je nejlepším rokem!

Jitka Rakušanová

Jitka Rakušanová
Mou vášní je ruční tvoření. Již několik let vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Inspiruji ženy, jak si odpočinout tvořením jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů. Moje motto je: „Tvořím od srdce k srdci“. O mé cestě od nestíhání až k plnění snů si přečtěte zde>>
Komentáře
  • SMS už není IN, buďte jedineční!

    Odhalte 5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT vyrábět vlastnoruční papírové přání s fotonávodem jak na to.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky