6 AHA momentů roku 2016

Rok 2016 byl jiný než ty předešlé. Úplně jiný než jsem si myslela, že bude a i zamyšlení nad ním přišlo dřív než jindy.

 

Došlo mi že:

To, že něco chci a myslím si, že to budou chtít i ti ostatní není zárukou úspěchu, obzvlášť když to padne na neúrodnou půdu.

AHA č. 1: Místo doměnek se rovnou zePTEJ

 

Že být kreativní v práci každý den, bez ohledu na svou cykličnost, je pěkně náročné a vyčerpávající. Díky intenzivními tréninku své kreativní mysli však jednoho dne přišli i nápady doslova na „lusknutí prstů“.

AHA č. 2: Moje MYSL JE TVÁRNÁ a dá se vytrénovat.

 

Že člověk potřebuje mít v životě jen 2 JISTOTY! Jistotu, že se dorozumí všude a zároveň si je vědom své vlastní hodnoty, o níž nepochybuje, ale uzvává ji.

AHA č. 3: Jediná JISTOTA MÉHO života jsem JÁ sama.

 

Vizitka

 

Že štěstí je ukryto jen uvnitř nás. A pokud nejsme spokojeni a šťastni sami se sebou nic z vnějšího světa nám štěstí nepřinese ani kdyby to byly milióny na účtě.

Když je uvnitř člověka pocit prázdnoty, zaplnit ho dokáže zase jen pocit – pocit lásky k sobě.

AHA č. 4: Všechno, co potřebuji ke svému šťastnému životu je LÁSKA uvnitř sebe.

 

Že člověk potřebuje mít vizi. Slovo vize je pro mě cizí a prázdná, takže za mě je to „mít sen“. Mít své vlastní vnitřní sny a za nimi si jít. Pokud nemáme svoje vnitřní touhy, nemáme směr, nevíme kudy jít a kam. A když  nevíme kam směřujeme, tak nás nasměruje někdo jiný, ale jeho směrem! A pak život přežíváme ze dne na den, od víkendu k víkendu, od jedné letní dovolené k té druhé,….. čekáme, na AŽ PAK, …. až se budeme cítit lépe, až pak, až bude tohle a tamto…. přežíváme.

 

AHA č. 5: VŠE, co SI moje MYSL DOKÁŽE představit je realizovatelné.

 

Nikdy jsem neměla VELKÉ sny, po kterých bych toužila. Z těch dětských si pamatuji jen tyto 3:

  1. Jako dítě s krátkými vlasy jsem toužila po těch dlouhých vlasech až k pasu. Nevím proč, prostě jsem je chtěla a tak si dávala na hlavu různé šátky, které prodlužovaly moje vlasy a hrála si na princeznu.
  2. Od chvíle, co se nás ve škole ptali, čím chcete být, jsem vždy řekla sekretářka. Mnohokrát jsem přemýšlala proč vlastně? Z čeho se zrodila tahle myšlenka?
  3. Od určité chvíle jsem snila o skoku padákem v tandemu. A stačila k tomu jedna povinná školní účast na výstavě, kde mě obklékli do výstroje a pustili video se seskokem a já si řekla: „To chci zažít!“

 

Realita?

 

Účesů jsem vystřídala opravdu mnoho a až nyní měla nejdelší vlasy. Cítím se jako princezna? Ne, o vlasech to není.

Mnoho let jsem pracovala jako sekretářka a bavilo mě to. Nikdy jsem však nepřišla na to, kde se tato myšlenka zrodila a proč.

Padák jsem si také vyzkoušela. Nebyl to skok s padákem, ale let s padákem jištěná lanem za lodí. Bylo to už před 16 lety, ale ten úžasný POCIT mám v sobě dodnes.

 

Svoboda 2

 

Život není o věcech, o lidech kolem nás, …

 

AHA č. 6: NÁŠ život je o nás a o našich POCITech.

 

Přeji Vám ať rok 2017 proŽIJETE v nádherných láskyplných pocitech uvnitř sebe.

 

 

 

 

Jitka Rakušanová
Mou vášní je ruční tvoření. Již několik let vyrábím bižuterii a tvořím nejen z papíru. Inspiruji ženy, jak si odpočinout tvořením jednoduše, s radostí a z běžně dostupných materiálů. Moje motto je: „Tvořím od srdce k srdci“. O mé cestě od nestíhání až k plnění snů si přečtěte zde>>
Komentáře
  • SMS už není IN, buďte jedineční!

    Odhalte 5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT vyrábět vlastnoruční papírové přání s fotonávodem jak na to.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky